Til forsiden
Meny


  »  Forsiden
  »  Nyhetsarkiv
  »  Web Shop
  »  Diskusjon
  »  Hva skjer?
  »  Filbibliotek
      Nye Filer
      Topp 25
  »  Omtaler/Reviews
  »  Multiplayer
  »  Linker
  »  Kontaktinfo

 

Søk

Google

Web flightsim.no


 
  
  Lørdag 04.02.2012   
Flysimulator?
Bestill fra webshoppen!
Dell
Ny PC? Fraktfritt levert
re:member
Betal vanlige ting smartere!
Widerøe
Billige flybilletter
Lago FS Falcon Omtale
Av: André Mickal Bergh

F-16 Falcon var en revolusjon innen jetfightere da denne maskinen første gang ble fløyet av General Dynamics i 1976. Å ta til vingene i dette flyet må være en utrolig opplevelse. Med en avgangshastighet på 350 km/t etter 500 meter på flystripa skal vi se på hva Lago har prestert denne gangen.

Det hersker vel liten tvil om at når Lago bestemmer seg for å lage noe så skal det være detaljert og så riktig mot virkeligheten som overhodet mulig. Dette er virkelig tilfelle med FS Falcon som har en cockpit som er en tro kopi av den virkelige, ingen knapper eller instrument er utelatt. Det eneste du vil savne er knapp for å slå av og på GPS'en som følger med FS 2002/2004.

FS Falcon kan brukes i FS 2002/2004 og CFS3 i tillegg får du med et repaint kit til flyet på nettsiden til Lago, alt dette i en og samme lisens. Med flyet følger det med en haug med modeller (liveries), og er du ikke fornøyde med disse kan du laste ned ytterlige i fra Dag Roger Stangeland sitt nettsted. Her finner du mange godbiter som du må installere selv. Lago har tydeligvis likt Dag Roger sine liveries veldig godt for noen av disse er med i basis installasjonen til FS Falcon, noe man skjønner veldig godt når man ser disse.

Ser vi på flyet utvendig så er dette så nær virkeligheten som det går ann å få det til en fly simulator og ingenting er utelatt. Flyet har animasjoner som airbrakes, bakstykke til motor, piloter som tar av og på seg masker og briller + + +. Etterbrenneren på F-16 kan man heller ikke utsette noe på, den ser veldig realistisk ut som alt annet på dette flyet. "Air to air refueling" presenterte Lago første gang da de laget Tornado som også følger med FS Falcon.

FS Falcon kan du kjøpe på simMarket for 25 Euro (ca. 205,- NOK) og du får valuta for pengene hvis du kjøper dette flyet. Etter flyet er betalt får du serinr. tilsendt pr. e-post og du må laste ned en fil på 32 Mb. Etter filen er lastet ned pakker du ut installsjonsfilene og kjører setup. Du kan også laste ned en versjon til CFS3 og et paintkit som du bruker samme serienr. som til FS 2002 versjonen. Lago har planlagt å lansere versjonen for FS 2004 den 14. september, også til denne bruker du samme serienr. hvis du har kjøpt flyet.

Vel i lufta kommer virkelig fly følelsen til sin rett, fly egenskapene til flyet er perfekte. FS Falcon reagere lett på stikka og er lett flydd. Inne i cockpiten er det ingenting å sette fingeren på, Lago har også laget en liten snarvei nede i høyre hjørne hvor man kan klikke på symbolet for å slå av og på flere instrument panel. Mere som er nytt med dette flyet er animert sjekkliste som man kan klikke seg igjennom.

Etter å ha fløyet denne maskinen i så alt for mange timer må man bare slå fast at dette er en av de beste, om ikke den beste modellen av F-16 som noen gang er laget til flightsim. Lago F-16 kommer i fire versjoner en A modell (singel seter) og en B modell (to-seter), den mere avanserte C modellen (singel seter) og en D modell, en to-seter lik C modellen. Lyden som er lagt til flyet er også perfekt, alt er på sin plass rett og slett.

Jeg kunne sikkert fortsatt med masse lovord om dette flyet. Jeg kan ikke si noe annet at hvis du ikke har kjøpt FS Falcon F-16 i fra Lago enda så bør du vurdere det nå. Det vil sikkert ta en stund før noen produsenter av add-on klarer det Lago har gjort med denne fuglen, her er det bare fly glede og masse moro som gjelder.

Tips:
- Les manualen nøye.
- Sjekk nettsiden til Dag Roger Stangeland.

PS. Flyet er ikke testet i CFS3

SCORE Testsystem
100 %
AMD XP 1800+
1024 Mb DDR RAM
GeForce4 Ti 4200 128 Mb RAM  

09.09.2003

(This article is protected by international copyright laws, and may not be published in parts or as a whole in any other publication or site without written consent from the author or www.flightsim.no. Any violation of this will be followed by legal actions.)

Annonser
 
 
Til toppen av siden Copyright © 1997 - 2008 Dag Johansen Til toppen av siden